>

AKADEMIA CISCO

W 2011 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu została otwarta AKADEMIA CISCO, szkoląca przyszłych specjalistów w branży informatycznej. Akademia została wprowadzona w życie przez nauczycieli Romana Wronę i Dariusza Cichonia, którzy pełnią rolę instruktorów kursów CISCO. Akademia ma uprawnienia do wydawania certyfikatu „IT Essentials: Sprzęt i oprogramowanie komputerów PC”. Certyfikat jest ceniony i   uznany w branży IT. Nasi uczniowie mają przyjemność korzystania z akademii całkowicie za darmo!!!

Kurs trwa od 5 do 10 miesięcy w zależności od umiejętności bazowych kursantów. Szkolenie składa się z 16 egzaminów cząstkowych i egzaminu finałowego. Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich egzaminów kursanci otrzymują certyfikat, który uprawnia do podjęcia pracy w branży informatycznej. Kurs w sposób szczegółowy prezentuje zagadnienia związane ze sprzętem komputerowym i systemami operacyjnymi. Uczestnicy kursu poznają funkcje sprzętu komputerowego i oprogramowania. W pracowniach komputerowych, podczas zajęć praktycznych przekazywane są umiejętności jak składać i konfigurować komputery, instalować systemy operacyjne i oprogramowanie oraz rozwiązywać problemy ze sprzętem (hardware) i oprogramowaniem (software). Kurs dodatkowo zawiera tematy związane z sieciami komputerowymi takimi jak:

  • sieć lokalna (LAN – Local Area Network)
  • sieć rozległa (WAN – Wide Area Network)
  • sieć bezprzewodowa WLAN (WLAN – Wireless LAN)

Na kursie omawiane są różnego rodzaju topologie sieciowe, sprzętowe wymagania potrzebne do stworzenia sieci, protokoły i oprogramowanie sieciowe, modele logiczne oraz metody komunikacji.

Zapisy na kurs CISCO odbywają się początkiem każdego roku szkolnego i są skierowane do wszystkich uczniów uczęszczających do naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy do Akademii Cisco i życzymy powodzenia w uzyskiwaniu nowych certyfikatów !