Dzień Sportu w Korniku 2019 – V edycja!

18 września w Zespole Szkół Technicznych i Leśnych w Żywcu odbył się kolejny wyjatkowy, pełen zaciętej rywalizacji Dzień Sportu! Potyczki w licznych, głównie sportowych dyscyplinach, zaangażowały wielu uczniów z wszystkich klas.👌Piłka nożna, siatkowa i ręczna, tenis stołowy oraz szachy to sportowy wymiar tego dnia! Na tym nie koniec! Kolejne dziedziny zmagań, nie mniej kształtujące w młodych ludziach ducha zdrowej rywalizacji niż sport, to konkurs na najlepszy plakat promujący zdrowy styl życia, zaplatanie bransoletek czy intelektualne popisy – nasi uczniowie układali lepieje, będące rodzajem krótkich, aforystycznych wierszy, zaczynających się od słowa „Lepiej…” Tematyką utworów był sport i szkoła. Oto, naszym zdaniem najciekawsze 👍 próby literackie:

„Lepsza piłka do wszystkiego, niż kartkówka z Wokulskiego”

„Lepiej w szkole iść na halę, niż w szpitalu zwiedzać salę ”

„Lepiej strzelić samobója, niż na samych lecieć dwójach”

„Lepiej w pasję sport przemienić, niż się tylko w łóżku lenić”

„Lepiej więc szanować szkołę, niźli potem mieć niedolę. Dbaj o siebie, o swe ciało. Takich jak Ty, jest już mało.”

Brawo!😊 

Tradycyjnie już podczas Dnia Sportu, w Korniku odbywają się także inne miłe wydarzenia.  Grillowanie kiełbasy i smakowanie wyśmienitych, swojskich ciast! Wszystko to przy dźwiękach 🎵muzyki naszego DJ teamu zza konsoli! To był wyjątkowy dzień!  Dlatego szczególne podziękowania kierujemy do jego pomysłodawców i twórców, naszych niezastąpionych nauczycieli Wychowania Fizycznego, dziękujemy Pani Edycie Szubie, Pani Aleksandrze Golec-Cholewie, Pani Joannie Parasyn, Panu Krzysztofowi Jakubcowi oraz Panu Grzegorzowi Mrózkowi! Dziękujemy naszej wspaniałej Dyrekcji za umożliwienie i wsparcie w przeprowadzeniu tej imprezy.

Wszystkie wyniki zostaną ogłoszone podczas szkolnej uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela. Do zobaczenia!😊😉