I miejsce dla zespołu „KORNIK BAND”

16 października 2018 roku zespół wokalno-instrumentalny „Kornik Band” uczestniczył w XIX Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek., zorganizowanym w 100-lecie Niepodległości Polski oraz z okazji 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na Papieża i Jubileuszu 750-lecia Miasta Żywca.

Organizatorem tego przeglądu jest Akcja Katolicka, a patronat honorowy w tym roku pełnił poseł na Sejm RP – Kazimierz Matuszny.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Rowickiego i Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Żywcu.

W składzie konkursowym zespół reprezentowali uczniowie:

z klasy 4ai: Justyna Goryl, Paulina Bierczak, Monika Żurek, Piotr Musiał, z klasy 4a: Natalia Górna, Alicja Krzeszowiak, z klasy 4i: Jakub Seidel, Dawid Nowicki, Patrycja Cygoń, z klasy 3a: Kinga Błaszcz, Aleksandra Janitek, Emilia Fiedor, z klasy 2a: Natalia Kachel, Aleksandra Marzec, Martyna Stasica, Alicja Bylica, Jan Jasek, klasy 2l : Wiktoria Mrózek, Aleksandra Gąsiorek, z klasy 1a: Angelika Szeląg, Szymon Kamecki, Oliwia Niszwic, z klasy 1l L: Monika Mołdysz, Paulina Zoń.

W wyniku przesłuchań Jury – przyznało zespołowi „Kornik Band” I miejsce.

Gratulacje i słowa uznania za tak piękną promocję naszej Szkoły, kulturę, postawę i zaangażowanie oraz wielkie serca !

Zespół został zakwalifikowany do następnego etapu, który odbędzie się na początku marca w Miejskim Centrum Kultury w Hałcnowie.

 Kornik Band