III Konkurs Wiedzy Leśnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego

Konkurs leśny5 kwietnia 2018 roku, odbył się finał Konkursu Wiedzy Leśnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy 3L: Piotr Pitry, Mikołaj Polak i Krzysztof Ciemała.
Sukces osiągnął Piotr Pitry, który zajął III miejsce.  Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół leśnych wiedzy  z zakresu nauk leśnictwa, a także zachęcenie ich do kontynuowania dalszej nauki na studiach wyższych.
W konkursie uczestniczyło 21 uczniów z różnych szkół kształcących w zawodzie technik leśnik z: Tułowic, Biłgoraja, Brynka, Milicza, Starego Sącza, Zagnańska i Leska.
W pierwszym etapie pisali test skaładający się z 60 pytań z szerokiej wiedzy leśnej z zakresu botaniki, zoologii, dendrologii, ekologii, łowiectwa, ochrony lasu, entomologii, fitopatologii, hodowli lasu, nasiennictwa, szkółkarstwa, dendrometrii, użytkowania lasu i urządzania lasu.
Następnie 10 uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z testu musiało zmierzyć się z częścią praktyczną, w której rozpoznawali rośliny, szyszki, pędy drzew, owady, grzyby pasożytnicze i próbki drewna. Poziom wiedzy był bardzo wysoki, co podkreślali organizatorzy konkursu.
Była to bardzo ciekawa forma sprawdzenia swoich umiejętności leśnych na tle innych placówek kształcących w zawodzie leśnika.
Serdeczne gratulujemy!