III Mistrzostwa w biegach „Run4Fun” za nami

Run4Fun 2018

16 maja 2018 roku już po raz trzeci w Żywieckim Parku odbyły się Mistrzostwa szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Run4Fun” w biegach organizowane przez Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu. Na starcie stanęło aż 168 zawodników z 17 szkół.

Jednym z celów organizacji zawodów było propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Uczestnicy rywalizowali na dystansach: dziewczyny – 1,7 km, chłopcy – 3,4 km.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły:

  • szkoły gimnazjalne – Natasza Jakubiec;
  • szkoły ponadgimnazjalne, klasy 1-2 – Wioletta Bierońska;
  • szkoły ponadgimnazjalne, klasy 3-4 – Agnieszka Siwek.

 

W kategorii chłopców zwyciężyli:

  • szkoły gimnazjalne – Norbert Piątek;
  • szkoły ponadgimnazjalne, klasy 1-2 – Piotr Bosak;
  • szkoły ponadgimnazjalne, klasy 3-4 – Jarosław Pietrasina.

 

Zawodom jak co roku towarzyszyły dodatkowe wydarzenia m.in.: kurs udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez Fundację K2, rozdawanie sadzonek, czyli akcja „1000 DRZEW” organizowana przez Nadleśnictwo Jeleśnia, konsultacje dotyczące zdrowego odżywiania udzielane przez Natur House. Podczas Mistrzostw, co niezwykle cenne, można było również zarejestrować się i zostać dawcą szpiku na stoisku DKMS.

 

Mistrzostwa swą obecnością zaszczycili zaproszeni goście m.in. Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk i Zastępca Burmistrza Żywca Małgorzata Bieszczad, którzy wręczyli medale, dyplomy i nagrody.

Wicestarosta Stanisław Kucharczyk podsumował zawody gratulując udziału wszystkim uczestnikom, podziękował także organizatorom i licznym sponsorom.

 

To właśnie dzięki sponsorom możliwa była organizacja tak dużej imprezy. Szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie Run4Fun przekazujemy firmom: „FAMED” Żywiec, DECATHLON Bielsko-Biała, „Dimbo” – Przedszkole Narciarskie, Nadleśnictwo Jeleśnia, Kawiarna„DeKaffe” „Sportmaster”, „Wild Root”, Nessi Sporstwear, Blog „Panna Anna”, Organizator „Goniacka Białka Tatrzańska”, „Maxsurf” Szkoła Windsurfigu, Ksenia.Art, „Desu” Salon bielizny w Żywcu, „Expert Poland” oddział w Żywcu, Drukarnia „WIG”, „Forma” Fitness Club, Centurm Wspinaczkowe „Primacora”, „ZygZak” Karting, Park Linowy „Trollandia”, „GoJump” Park Trampolin Bielsko-Biała. Słowa podziękowania kierujemy również do Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Miasta Żywca, MOSiR-u oraz Straży Miejskiej w Żywcu. 

 

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom ale wszystkim, którzy wzięli udział w biegu! Jesteśmy dumni z wszystkich uczestników! Wasza liczna obecność oraz zaangażowanie są najlepszą nagrodą dla organizatora – Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w  Żywcu i wszystkich współorganizatorów zawodów.