«

»

Cze 06

Informatycy z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych na praktykach w Hiszpanii.

Informatycy w HiszpaniiW dniach 6 – 21 maja w ramach projektu „Europa uczy zawodu” realizowanego na zasadach Erasmus+, kolejna grupa młodzieży z naszej szkoły przebywała na praktykach w Hiszpanii. Tym razem było to 18 uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk. Miejscem, w którym zgłębiali swoją wiedzę i umiejętności była Sewilla, gdzie podczas codziennych kilkugodzinnych zajęć poznawali proces tworzenia gier 2D i 3D, od fazy projektowania, poprzez proces budowy a następnie implementacji.

W wolnym czasie poznawali  kulturę, tradycję i piękne zakątki Andaluzji. Odwiedzili miasteczko Torremolinos, urokliwą Malagę, malowniczy Kadyks oraz Sewillę. W gorącej stolicy Andaluzji podziwiali wiekową architekturę, mieli także okazję zobaczyć walki byków i poczuć temperament tańca flamenco.

 

Po leśnikach i informatykach, kolejną grupą, która już w grudniu wyjedzie do Portugalii będą uczniowie z klas – technik analityk i technik ochrony środowiska.

Projekt „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” jest realizowany w IV osi priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER).

Facebook