IV Silesian Championship E-Sport za nami

Silesian Championship 8 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie, odbyły się 4 Mistrzostwa Śląska w gry e-sportowe czyli IV Silesian Championship E-Sport (Counter Strike i League of Legends). Wzięły w nich udział zespoły z wielu miast nie tylko Śląska, ale również Krakowa, Częstochowy, Tychów, Mysłowic, Katowic, Chorzowa, Bytomia, Gliwic, Bielska-Białej, Rybnika, Zabrza, Żywca.

W pierwszym etapie wzięło udział ponad 30 team-ów, w którym rozgrywki toczyły się on-line.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna, w składzie: Paweł Słowik- 4i, Adrian Majnusz- 3ai, Kacper Drewniak i Jakub Bargiel – 2il oraz Piotr Barcik – 2i. Opiekunem była pani Lucyna Grońska-Dobosz.

Drużyna przeszła eliminacje (w Counter Strike) i awansowała do ćwierćfinałów w Mikołowie, gdzie zacięty bój trwał do pierwszej przegranej. Stanowiska do gry przygotowali liczni sponsorzy turnieju – firmy produkujące podzespoły komputerowe oraz specjalne fotele dla graczy. Po zaciętej walce nasz team przegrał z zespołem z Bielska-Białej i odpadł z dalszych rozgrywek. Przeciwnik naszej drużyny czyli ZSEEiM z Bielska-Białej wygrał całe Mistrzostwa, a wynik rywalizacji team-u z naszej szkoły z  bielskim – był najlepszy. Niestety trafiliśmy na najmocniejszego przeciwnika.

Gratulujemy udziału w Mistrzostwach Śląska, świetnej rywalizacji i woli walki.

Podczas turnieju w ZST można było również zobaczyć komputery z chłodzeniem wodnym: procesorów, kart graficznych oraz „podkręcanie procesorów” (zobaczcie sami- zdjęcia w galerii).