Kornik Band w Biegu Tropem Wilczym

Bieg Tropem Wilczym 20184 marca 2018 roku, w żywieckim parku obchodzony był Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych połączony z Biegiem Tropem Wilczym. W uroczystościach, które rozpoczęły się mszą świętą w Konkatedrze, wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych i miejskich oraz zaproszeni goście: posłowie, wójtowie gmin, dyrektorzy szkół, a przede wszystkim dorośli, młodzież i dzieci – gotowi do startu w Biegu na 1963 metry (data śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych).

 

Uroczysty charakter tych obchodów został podkreślony występem zespołu Kornik Band z naszej szkoły. Zespół wykonał  wiązankę pieśni wojskowych oraz patriotycznych.

 

Podobne uroczystości odbyły się w 333 miastach Polski oraz wielu miejscach za  granicą, między innymi: na Litwie, w Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych, Austrii.

 

ZOBACZ FILM – Bieg Tropem Wilczym