Kornik dla Domu Dziecka i Szlachetnej Paczki

Kochani! Pomagamy zawsze, tym razem na Święta! Kornik zachęca wszystkich Uczniów naszej szkoły i wszystkich ludzi dobrej woli do przyłączenia się do naszych dwóch akcji:

  • Kornik dla Domu Dziecka
  • Kornik dla Szlachetnej Paczki

To już tradycyjne, organizowane w naszej szkole od wielu lat akcje przedświąteczne. Prosimy Wszystkich, którzy chcą podzielić się swoim sercem z potrzebującymi, o przyniesienie w najbliższych dniach do sekretariatu naszej szkoły darów. Prosimy również o wpisanie na listę w sekretariacie swoich danych tzn. Imię i Nazwisko, klasa, Dom Dziecka, Szlachetna Paczka. Chcemy Was nagrodzić za zaangażowanie w te piękne akcje charytatywne.

Dom Dziecka (do 15 grudnia):

 • żele pod prysznic
 • szampony do włosów
 • dezodoranty antyperspiracyjne w kulce
 • kapcie
 • rękawiczki
 • czapki
 • szaliki
 • słodycze

Szlachetna Paczka (do 10 grudnia):   Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Żywność
Zakup żywności będzie dużym odciążeniem w wydatkach domowych. Trwa żywność pomoże rodzinie w trudnej sytuacji. Zaoszczędzony budżet, będzie mogła przeznaczyć na inne potrzeby, m.in. na paliwo, gdyż nie do ich miejsca zamieszkania nie dojeżdża komunikacja miejska.

 • Herbata
 • Kawa
 • Ryż
 • Kasza
 • Makaron
 • Mąka
 • Cukier
 • Olej
 • Konserwy mięsne
 • Konserwy rybne

2. Środki czystości
Środki czystości są potrzebne w każdym gospodarstwie domowym. Ich zakup stanowi spory wydatek w budżecie domowym.

 • Proszek do prania
 • Płyn do płukania
 • Mydło / żel myjący
 • Płyn do mycia naczyń
 • Pasta do zębów

3. Sucha i mokra karma dla psa.

Pani Barbara z Rodziną – Kod Rodziny: SLA-1310-44407
Pani Barbara 65 lat
Syn Mikołaj 40 lat

Historia Rodziny

Pani Barbara wraz z synem Mikołajem mieszka w jednym pokoju. Jest on dla nich kuchnią, sypialnią i łazienką. Po śmierci męża w 2000 r. kobieta została sama z czwórką dzieci. Od tego momentu zaczęły się wszystkie problemy mieszkaniowe. Ich rodzinny dom uległ zniszczeniu, był zbyt wyeksploatowany. Koszt remontu był wysoki. Wybudowali nowy dom, na który zaciągnęli kredyt, finansów starczyło na jedno pomieszczenie. Trójka dzieci założyła swoje rodziny i wyjechały poza granice rodzinnej miejscowości. Z mamą został najmłodszy syn. To na jego głowie spoczywa troska i opieka nad mamą. Pomaga jej w utrzymaniu domu, pracując zawodowo. Ze względu brak komunikacji miejskiej do pracy dojeżdża samochodem, co znacznie obciąża ich budżet. Na dojazd do pracy i paliwo przeznacza 1/4 swojej pensji. Miesięczny przychód rodziny to 1870 zł, po odliczeniu kosztów utrzymania i raty kredytu na jednego członka przypada 503 zł.

Piękno Rodziny

Pani Barbara lubi gotować. Na okres zimowy przygotowuje zapasy z samodzielnie zebranych leśnych owoców. Sprawia jej to dużo przyjemności. W jej spiżarni znajdziemy same smakołyki: grzyby, konfitury i kompoty. Rodzina wspólny czas spędza zawsze razem. Cieszą się każdym dniem. Dodatkowej radości dostarcza im mały szczeniak. Pan Mikołaj postanowił sprawić mamie przyjemność, wiedząc, że kocha zwierzęta. Wprowadził w ich życie trochę zamieszania, jak na niesfornego pieska przystało. Żyją bardzo skromnie, ich jedynie pragnienie to zdrowie i ciepły dach nad głową.

Każdego roku wielu z Was angażuje się w nasze przedświąteczne akcje. Bardzo to doceniamy i liczymy na Was w tym razem.❤️ Wielkie Serca do dzieła!