«

»

Mar 09

Młodzi Kornikowcy debatują!

debata oksfordzka 2017

8 marca.2017 roku młodzież naszej szkoły w składzie: Zofia Piasecka, Weronika Jelonek, Radosław Cebrat oraz Joanna Słonka; wzięła udział w konkursie Debat Oksfordzkich Podbeskidzie Watch Docs Żywiec organizowanym przez Żywiecką Fundację Rozwoju, który w tym roku odbył się w Towarzystwie Miłośników Ziemi Żywieckiej już po raz piąty.

 

 

 

Drużyna mówców z naszej szkoły zmierzyła się z przedstawicielami:

Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu

Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego – IlI Liceum Ogólnokształcące

Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku Białej

 

Tezy, nad którymi w tym roku debatowali mówcy to:

„Zadania domowe są potrzebne”

„Kto działa społecznie, ten jest biedny wiecznie”

„Inwigilacja obywateli to rozsądna cena za zapewnienie bezpieczeństwa”

 

Pomimo tego, że nie udało się dostać do półfinału jesteśmy dumni z naszej reprezentacji. Wykazała się dużą wiedzą, elokwencją i kulturą, a zważywszy na fakt, że w tym składzie występowaliśmy po raz pierwszy i od razu zmierzyliśmy się z ubiegłorocznymi mistrzami z ZSME liczymy na liczne sukcesy w przyszłości.

 

Już w tym roku Komisja postanowiła wyróżnić najlepszych mówców i mówczynie dnia. Jedna z nich została nasza uczennica z klasy Ia – Weronika Jelonek. GRATULUJEMY!!! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ŻYCZYMY POWODZENIA W PRZYSZŁOŚCI!!!

 

Facebook