Projekt „KORNIK ZDROWO UZALEŻNIA”

W ramach projektu „KORNIK ZDROWO UZALEŻNIA” odbyło się dzisiaj jedno z czterech zaplanowanych w tym roku spotkań.
Spotkanie z ratownikiem Beskidzkiej Grupy Ratowniczej GOPR Panem Bartłomiejem Mrowcem dotyczyło bezpiecznego zachowania się w górach.
Bezpieczeństwo w górach to ciągle aktualny, a przede wszystkim bardzo ważny temat. Poznanie zasad bezpieczeństwa zmniejsza ryzyko niewłaściwych zachowań w górach i nieodpowiedniego przygotowania. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się m.in. jak zachować się w sytuacji ewentualnego wypadku, jak przygotować się do wędrówki w góry, odpowiednio spakować ekwipunek oraz jak sprawnie korzystać z aplikacji „Ratunek”, pomocnej w sytuacji zagrożenia.

Spotkanie zakończyło się quizem z nagrodami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Jeleśnia. Serdecznie dziękujemy Panu Bartkowi Mrowcowi za bezinteresownie poświęcony czas i profesjonalizm w przekazywaniu wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w górach. Dziękujemy Pani Sabinie Zygmunt!