Run4Fun 2019 – Podsumowanie

Już po raz czwarty żywiecki Zespół Szkół Technicznych i Leśnych był organizatorem cieszących się dużym zainteresowaniem młodych sportowców, Mistrzostw Powiatu Żywieckiego Run4fun w Biegach. Deszczowa pogoda nie odstraszyła miłośników biegowej rywalizacji, którzy licznie, bo w liczbie 172 stawili się na starcie. Błotniste ścieżki żywieckiego parku o godzinie jedenastej zapełniły się, walczącymi w duchu fair play, biegaczami. Chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych mieli do pokonania ponad trzykilometrowy dystans, natomiast dziewczyny i chłopcy ze szkół podstawowych o połowę krótszy.

Zawody podsumowali oraz medale, puchary i cenne nagrody wręczyli Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk oraz Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Andrzej Widzyk.

Po zaciętej rywalizacji w poszczególnych kategoriach zwyciężyli.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum kat. dziewczyn
1 miejsce – Natasza Jakubiec, SP 2 Żywiec
2 miejsce – Adrianna Bąk, ZS-P Twardorzeczka
3 miejsce – Katarzyna Byrtek, SP Pewel Ślemieńska

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum kat. chłopców
1 miejsce – Tomasz Fijak, SP 1
2 miejsce – Krzysztof Stanko, Gimnazjum nr 1 Żywiec
3 miejsce – Bartłomiej Błachu,t ZS-P Twardorzeczka

Szkoły Ponadgimnazjalne kat. dziewczyn 1-2
1 miejsce – Zuzanna Fijak, LO Żywiec
2 miejsce – Wioletta Bierońska, ZSME Żywiec
3 miejsce – Sandra Meja, SMS im Habsburgów Żywiec

Szkoły Ponadgimnazjalne kat. chłopców 1-2
1 miejsce – Tobiasz Siwek, ZSME Zywiec
2 miejsce – Piotr Bosak, LO Żywiec
3 miejsce – Paweł Wolny, ZSTiL Żywiec

Szkoły Ponadgimnazjalne kat. dziewczyn 3-4
1 miejsce – Angelika Dziedzic, ZSEG Żywiec
2 miejsce – Kinga Nikiel, ZSEG Żywiec
3 miejsce – Zofia Piasecka, ZSTiL Żywiec

Szkoły Ponadgimnazjalne kat. chłopców 3-4
1 miejsce – Michał Talik, ZSEG Żywiec
2 miejsce – Adrian Pachecki, LO Żywiec
3 miejsce – Robert Picheta, ZSEG Żywiec

Jak co roku zawodom towarzyszyła rejestracja potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Tym razem aż 16 osób zdecydowało się bezinteresownie pomóc chorym z nowotworami krwi.

Zawody nigdy nie zyskałyby takiego rozmachu gdyby nie wspaniała młodzież i nauczyciele ZSTiL w  Żywcu, którzy zadbali o zabezpieczenie, oznaczenie trasy, przygotowali regeneracyjne posiłki i napoje. Po raz pierwszy nakręcono także film promujący ten biegowy festiwal, który, miejmy nadzieję, sprawi, że za rok na starcie zamelduje się jeszcze więcej biegaczy.

Zorganizowanie tak dużej imprez nie byłoby możliwe bez licznych sponsorów, coraz chętniej wspierających tę niezwykłą inicjatywę. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, szczególne podziękowania dla: Famed Żywiec, Nadleśnictwa Jeleśnia, sklep Zibi Top Sport, Przedszkole Narciarskie „Dimbo”, siłownia Forma Fitness Club, sklep Sportmaster, Restauracja „Krajcar”, Bistro „Rynek 19”, Chemia Budowlana „Mitech”, „PSB Mrówka” Pewel Mała, sklep rowerowy „Kolo Sport”, producent odzieży sportowej „Nessi”, „Machiko” Sportswear, pracowania biżuterii Ksenia.art, sklep „SPOX SOX”, Rysianka Team, sklep „Goodie”, manufaktura słodyczy „Toko Sweets”, Szkoła Tańca „Dance 4 You”, Kino Janosik w Żywcu, Park trampolin GO JUMP w Bielsku Białej, „ZygZak Karting” w Bielsku Białej, Centrum Wspinaczkowe „Primaroca” w Bielsku Białej, Restauracja „Mucca” w Żywcu, Elite Laser Spa, Pizzeria „Viva La Sorpresa.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i opiekunom. Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok!!!