Run4Fun- CZAS NA PODSUMOWANIE!

Run4Fun

Po dwóch miesiącach intensywnych przygotowań, dzielnie wspomaganych przez szkolną  młodzież poświęcającą swój wolny czas, udało się zorganizować  pierwsze MISTRZOSTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH  I PONADGIMNAZJALNYCH ŻYWIECCZYZNY W BIEGACH „Run4Fun”. Młodzi wolontariusze z Kornika, swoją bezinteresowną pracą przyczynili  się do niewątpliwego sukcesu imprezy.

Młodzież pomagała w oznaczeniu i zabezpieczeniu trasy, przygotowaniu miasteczka biegowego, biura zawodów. Same zawody zostały uświetnione obecnością dwóch  szkolnych zespołów muzycznych działających  przy ZSDiL w Żywcu. Swoją ofertę  edukacyjną zaprezentowali także uczniowie technikum leśnego w ZSDiL.

 

Celem Mistrzostw było pokazanie, że sport to ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Liczna obecność  młodych biegaczy z różnych szkół, pomimo bezlitosnej, brytyjskiej pogody, jest najlepszym dowodem na niepodważalny sukces zawodów. Zapał i zaangażowanie, widoczne na twarzach uczestników, przekraczających linię  Mety, był najcenniejszą nagrodą  dla Organizatorów  i kibiców.

 

W Żywieckim Parku stawiło się prawie 150 zawodników i zawodniczek z kilkunastu  szkół naszego powiatu. Zawody odbyły się w trzech grupach wiekowych. Dziewczynki miały do pokonania jedno okrążenie wokół  parku ( 1,86 km), chłopcy dwa ( 3,71 km). Mimo trudnej  trasy ( szutrowe ścieżki,  kostka brukowa, błoto ), zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i wszyscy ukończyli bieg. Pierwsze miejsce wśród chłopców zdobył Daniel Mrowiec (ZSME), ustanawiając  rekord trasy- 10min 11 sek,  natomiast najlepszą z dziewcząt  okazała się Daria Juraszek (ZSME) z czasem 6 min 14 sek. GRATULUJEMY!

 

Przy okazji sportowej rywalizacji odbyły się imprezy towarzyszące.  Jedną  z nich była rejestracja potencjalnych Dawców  Komórek Macierzystych Fundacji DKMS. Podczas naszych Mistrzostw każdy  mógł  także wypróbować symulator zderzeń , który udostępniła Fundacja K2, a także zasięgnąć  porad żywieniowych, które w tym  dniu bezpłatnie udzielały  Panie z Natur House z Żywca.

 

Całą akcję udało się dofinansować dzięki prywatnym sponsorom  z lokalnych firm ( Famed, Decathlon, Przedszkole Narciarskie Dimbo,  Maxsurf,  Sportmaster) oraz zaangażowaniu Nadleśnictwa Jeleśnia i Burmistrza Miasta. Dzięki Nim uczestnicy odebrali piękne nagrody oraz otrzymali wyrabiane na specjalne zamówienie  medale. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe opaski z logo Run4Fun oraz ozdobne mydełka, które  wykonały uczennice Kornika

MŁODZI  SPORTOWCY- JESTEŚCIE WSPANIALI!

 

DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ OBECNOŚĆ  I JUŻ TERAZ ZAPOWIADAMY, ŻE DOŁOŻYMY WSZELKICH STARAŃ BY NASZA AKCJA NA STAŁE ZAPISAŁA SIĘ W KALENDARZU SPORTOWYM SZKÓŁ Z NASZEGO REGIONU!