Warsztaty chemiczne w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych.

27 lutego 2014r. uczniowie gimnazjum z Rychwałdu uczestniczyli w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez nauczycieli chemii i uczniów klasy 2a.
Gimnazjaliści pod kierunkiem naszych uczniów samodzielnie wykonywali doświadczenia z chemii nieorganicznej i organicznej.

Tematyka ćwiczeń obejmowała m.in. otrzymywanie i właściwości gazów, badanie właściwości tlenków i wodorotlenków, otrzymywanie soli, mydeł, estrów, badanie przewodnictwa elektrolitów oraz reakcje węglowodorów z wodą bromową.

 Celem zajęć była pomoc w powtórzeniu i utrwaleniu wiadomości przed egzaminem gimnazjalnym oraz pokazanie chemii jako nauki zajmującej i pasjonującej młode umysły. Nie od dziś wiadomo, że chemia posiada swoje teoretyczne, skomplikowane i nieprzystępne oblicze, ale jej doświadczalna strona przyciąga uwagę i powoduje fascynację nawet największych chemicznych laików. Poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej, poznajemy wówczas świat wszystkimi naszymi zmysłami.