Projektznów w Korniku

Młodzież Zespołu Szkół Technicznych i Leśnych, uczniowie chorwackiej szkoły z Karlovaca oraz włoscy licealiści z Brescii, wspólnie uczestniczyli w zajęciach poświęconych kwestii rzek i zanieczyszczeniom wody. Międzynarodowy projekt edukacyjny realizuje zajęcia polegające na wstępnym szkoleniu teoretycznym i praktycznym, pracach terenowych z udziałem uczniów w zakresie pobierania próbek wody, ich analizy oraz przetwarzania zgromadzonych danych.

Włosko-polsko-chorwacki projekt „Written on Water” prowadzony w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ , którego partnerem jest Klub Gaja, ma na celu poprzez innowacyjne zajęcia praktyczne rozwijać świadomość ekologiczną uczniów szkół średnich oraz zainteresować ich zawodami związanymi z nauką. Centralnym punktem projektu jest również współpraca nauczycieli i trenerów oraz wymiana metod dydaktycznych i naukowych. Już wkrótce uczniowie szkół partnerskich spotkają się w Chorwacji.