Damian z awansem do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

Z grona niemal 5,5 tys. uczniów z całej Polski, awansował do ścisłej grupy 49 osób! Nasz uczeń Damian Czaniecki ze znakomitym wynikiem po etapie okręgowym w Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej! Gratulujemy! 

🔸 4 marca 2022r. w Żorach, rywalizowali w etapie okręgowym VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej, najlepsi Logistycy województwa śląskiego. W tym gronie znalazł się uczeń naszej szkoły Damian Czaniecki.

🔸 Zawody drugiego stopnia (regionalne) szóstej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej odbywały się w 16 okręgach. 

🔸 Olimpiada jest organizowana przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych tematyką transportu, logistyki i spedycji, a w szczególności kształcących się w zawodach technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier-logistyk.

Olimpiada jest finansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

🔸 W kolejnym etapie Uczestnicy Olimpiady będą rywalizować o indeks Wydziału Ekonomicznego UG i atrakcyjne nagrody. Sponsorami nagród głównych dla laureatów Olimpiady są firma spedycyjna Nautiqus sp. z o.o. oraz Wydawnictwo TD s.c.

🔸Olimpiada z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do pierwszego etapu obecnej edycji zgłosiło się 5462 uczniów z 275 szkół. Do zawodów drugiego stopnia zakwalifikowało się 812 uczestników ze wszystkich województw.

🔸 Wyniki zawodów II stopnia oraz listę osób zakwalifikowanych do finału poznaliśmy w dniu 14 marca. Wyłonieni  finaliści (49 osób) zostaną zaproszeni na zawody centralne w dniach 7-8 kwietnia 2022 r. do Sopotu, na Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

🔸 Wszystkim uczestnikom, którzy przeszli do drugiego etapu gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!