Dzień Analityka – podsumowanie

13 kwietnia 2022 roku odbył się szkolny DZIEŃ ANALITYKA. W tym dniu świętowali wszyscy, których pasją jest chemia. Z osiągnięć chemików korzystamy wszyscy na co dzień, w każdej dziedzinie życia. Wszystko to co składa się na osiągnięcia cywilizacji i kultury wymaga materiałów i substancji chemicznie przetwarzanych. Bez Chemii świat byłby szary, smutny, zimny i głodny.

Podczas obchodów DNIA ANALITYKA promujemy osiągnięcia chemii i jej w życiu codziennym.

W konkursie CHEMICZNE SMACZKI najbardziej smakowała  praca Julii  Murańskiej i Oli Pytlarz (klasa 3al). Drugie miejsce zajął plakat, który przygotowały Klaudia Piecuch, Magda  Murańska i Łucja Włoczek (klasa 1a). Trzecie miejsce ex aequo zajęły dwa zespoły: 3al Natalia Kupczak, Amalia Kreczkowska, Adrian Skrzypek (czekoladowy benzen) oraz 1a Łucja Kolanko, Zuza Gawlas, Kamila Lindert, Marta Pach, Karol Krzepina (zadymka chemiczna).

W SZKOLNEJ OLIMPIADZIE CHEMICZNEJ swoje umiejętności testowali analitycy, spośród których najlepsze wyniki osiągnęli ex aequo SUPERCHEMICY Klaudia Babik oraz Jakub Skoczeń z klasy 4a. W pozostałych kategoriach wiekowych najlepsze wyniki otrzymali: Błażej Mrowiec z klasy 3a1, Miłosz Kliś z klasy 3al, Tadeusz Nowacki z klasy 2a, Magdalena Murańska i Julia Żurek z klasy 1a

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!