Leśnicy podróżują – targi łowieckie z udziałem naszych uczniów

W piątek 14 kwietnia klasy leśnika udały się do Krakowa na Targi Łowieckie. W pierwszym dniu targów wzięliśmy udział w wielu fantastycznych atrakcjach i występach. 

  • Na scenie widzieliśmy wystawy fotografii kobiet w naturalistycznych strojach zaprojektowanych przez Martę Pietrzyk. 
  • Mogliśmy usłyszeć występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, którzy przede wszystkim zaprezentowali nam wszystkie sygnały myśliwskie. 
  • Słyszeliśmy debatę „Przyrodnicze aspekty łowiectwa oczami rolnika, leśnika, myśliwego, lekarza weterynarii.” W debacie brali udział: Łowczy Krajowy – Paweł Lisiak, Dyrektor Małopolskiej Izby Rolniczej – Henryk Dankowiakowski, Dyrektor RDLP w Krakowie – Paweł Szczygieł i Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii – Agnieszka Szewczyk. 
  • Na koniec, poznaliśmy kilka wybranych ras psów myśliwskich i wiele dowiedzieliśmy się o nich.
  • Pomiędzy występami mogliśmy przechadzać się pomiędzy stoiskami w których mogliśmy skosztować wiele pyszności, kupić książki, podziwiać dekoracje myśliwskie, mogliśmy wziąć udział w warsztatach z łucznictwa oraz robić sobie zdjęcia ze skrzydlatymi drapieżnikami.