Odsłonięcie pomnika

Za nami ważne wydarzenie z udziałem naszych uczniów. 
Na cmentarzu Przemienienia Pańskiego w Żywcu, odsłonięto dzisiaj, odnowiony pomnik kolejnego Powstańca ziemi żywieckiej – Józefa Suchońskiego.

Ten pochodzący z Żywca Powstaniec Styczniowy, urodził w 1846 roku, zmarł w roku 1929. Jako bardzo młody mężczyzna, wykazał się ogromną odwagą i miłością do swojej Ojczyzny, uczestnicząc w powstańczych walkach o wolną Polskę.
Pomnik Bohatera odrestaurowano dzięki wsparciu finansowemu Instytutu Pamięci Narodowej.

W uroczystościach uczestniczyła licznie przybyła młodzież szkół żywieckich. To najlepsza okazja do krzewienia wiedzy historycznej i szacunku do naszej Ojczyzny.
Cześć i Chwała Bohaterom! 

Naszą szkołę pięknie reprezentowali: praprawnuczka Powstańca – Maja Suchanek z kl. 2a, Bartłomiej Kubaczka kl. 3al, Wiktor Blachura oraz Kacper Butora z kl. 2p.